BPI Real Estate Poland zakończyło sprzedaż mieszkań i realizację Bulwarów Książęcych we Wrocławiu

Bulwary Książęce uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Jednocześnie sprzedaż mieszkań w inwestycji została zakończona. To pierwszy projekt BPI Real Estate Poland we Wrocławiu. Tym samym belgijski deweloper zakończył budowę unikatowego kompleksu zlokalizowanego przy ulicy Księcia Witolda 11. Jest to połączenie zabudowy mieszkaniowej z handlowo-usługową, którą wyróżnia wyjątkowa architektura oraz unikatowa lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry. Bulwary […]

Bulwary Książęce uzyskały pozwolenie na użytkowanie. Jednocześnie sprzedaż mieszkań w inwestycji została zakończona. To pierwszy projekt BPI Real Estate Poland we Wrocławiu. Tym samym belgijski deweloper zakończył budowę unikatowego kompleksu zlokalizowanego przy ulicy Księcia Witolda 11. Jest to połączenie zabudowy mieszkaniowej z handlowo-usługową, którą wyróżnia wyjątkowa architektura oraz unikatowa lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry. Bulwary Książęce zostały zrealizowane w 2-etapach, a ich powstanie zmieniło oblicze tej części Kępy Mieszczańskiej. Deweloper wraz z budową inwestycji zrewitalizował również ulicę Księcia Witolda, nadając jej nowy funkcjonalny i estetyczny charakter.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja, którą BPI Real Estate Poland zrealizowało na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu. Projekt wyróżnia wyjątkowa lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry. Położenie zapewnia bliskość miasta i jego atrakcji. W ramach osiedla powstało łącznie 365 mieszkań zrealizowanych w dwóch etapach. Bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta oraz oryginalna architektura sprawiły, że mieszkania i apartamenty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Wszystkie mieszkania w inwestycji zostały sprzedane, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie rozpoczyna procedurę przekazywania mieszkań nowym właścicielom.

Bulwary Książęce znajdują się na pograniczu Starego Miasta i Śródmieścia. Są doskonałym przykładem umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki, zachęcającej do rekreacji i spotkań, przy jednoczesnym zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. To projekt, który odzwierciedla rozwój Wrocławia i zgodnie z myślą przewodnią BPI Real Estate, inwestycja jest innowacyjna i podąża z duchem miasta, wpisując się w jego bogatą architekturę. Nowoczesna bryła i wysokiej jakości materiały nadają jej ponadczasowy charakter i styl. Budynek został zaprojektowany tak, aby tworzył spójną całość i wpisywał się w nietuzinkowy wygląd starej części Wrocławia. „Bulwary Książęce to inspirujący projekt, który zmienił panoramę współczesnego Wrocławia. Powstał w doskonałej lokalizacji i zaoferował nową jakość mieszkań w ścisłym centrum miasta” – powiedział Béranger Dumont, Prezes Zarządu BPI Real Estate Poland.

Bulwary Książęce to przykład projektu, który aktywnie kształtuje przestrzeń miasta zgodnie z misją BPI Real Estate Poland. Podnosząc jakość funkcjonalno-estetyczną Kępy Mieszczańskiej. To wyjątkowe miejsce, które po zakończeniu remontu Mostów Pomorskich, stanie się jednym z najpiękniejszych deptaków w mieście. „Realizując Bulwary Książęce udało nam się odczarować wcześniej nieatrakcyjną okolicę. Zbudowaliśmy piękny i funkcjonalny kompleks o nietuzinkowej architekturze i wielofunkcyjnym zastosowaniu. Stworzyliśmy projekt, który jest interesujący nie tylko dla jego mieszkańców. Dzięki – promenadzie już niedługo będzie to miejsce, w którym każdy będzie chciał nie tylko zamieszkać, ale i bywać. Szczególnie, że w pobliżu inwestycji powstają nowe projekty zmieniające naszym śladem Kępę Mieszczańską w atrakcyjną przestrzeń miejską” – powiedział Marcin Dul, Dyrektor Projektu w BPI Real Estate Poland.

Belgijski deweloper, poza budową Bulwarów Książęcych, dokonał także remontu ulicy Księcia Witolda dostosowując ją do nowej funkcji deptaka wstawiając elementy małej architektury jak np. zieleń, ławki czy lampy uliczne. BPI poza pracami remontowymi wykonało także m.in. nową konstrukcję drogi, na której zachowana została zabytkowa kamienna kostka.

Bulwary Książęce mają unikalny, śródmiejski charakter i centralne położenie, co powoduje, że ul. Księcia Witolda 11 jest jednym z najbardziej luksusowych adresów we Wrocławiu. Docelowo w Bulwarach Książęcych uruchomiony zostanie pasaż handlowo-usługowy zlokalizowany poniżej zabudowy mieszkalnej. Bulwary Książęce to unikalny projekt, którego nie można porównać z innymi inwestycjami mieszkaniowymi w Polsce. Połączenie kilku funkcji w ramach jednego kompleksu spełnia oczekiwania naszych klientów. Budowa inwestycji została zakończona. Równolegle sfinalizowaliśmy sprzedaż mieszkań II etapu Bulwarów Książęcych – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.

BPI Real Estate Poland w bieżącym roku w ramach finalizowanych inwestycji (Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, wolaRE i Rezydencja Barska w Warszawie) odda na rynek blisko 730 mieszkań. Wszystkie inwestycje realizowane przez dewelopera każdorazowo finansowane są ze środków własnych.