BPI Polska zmienia logo i nazwę na BPI Real Estate Poland!

BPI Polska zmienia logo i nazwę na BPI Real Estate Poland. Nowe motto belgijskiego dewelopera brzmi zaś „urban shapers”. Firma rozszerza tym samym swoją dotychczasową zasadę–budowania w zgodzie z otoczeniem–na bardziej aktywne kształtowanie przestrzeni wszystkich europejskich miast, w których jest obecna.  W Polsce są to Warszawa, Wrocław i Gdańsk, w których w mijającym roku BPI […]

BPI Polska zmienia logo i nazwę na BPI Real Estate Poland. Nowe motto belgijskiego dewelopera brzmi zaś „urban shapers”. Firma rozszerza tym samym swoją dotychczasową zasadę–budowania w zgodzie z otoczeniem–na bardziej aktywne kształtowanie przestrzeni wszystkich europejskich miast, w których jest obecna.  W Polsce są to Warszawa, Wrocław i Gdańsk, w których w mijającym roku BPI Real Estate Poland sprzedało łącznie 218 mieszkań. Nowym miastem na mapie inwestycji dewelopera jest Poznań, gdzie w tym roku roku rozpocznie się sprzedaż mieszkań w ramach kolejnego projektu.

 

BPI Real Estate Poland należy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Belgii, specjalizującej się w realizacji innowacyjnych projektów deweloperskich wysokiej jakości. Firma obecna jest na trzech europejskich rynkach – belgijskim, luksemburskim i polskim. W Polsce inwestycje BPI Real Estate z lokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Do miast tych wkrótce dołączy również Poznań.

 

Polska staje się coraz ważniejszym krajem w strategii rozwoju portfolio inwestycyjnego międzynarodowej grupy. W 2017 roku BPI Real Estate Poland sprzedało tu łącznie 218 mieszkań. Najwięcej, bo 118 lokali sprzedanych zostało w inwestycji Wola Libre, która powstaje przy ul. Obozowej 20 w Warszawie. To projekt, który, dzięki transparentnie przeprowadzonej remediacji gruntu, bierze czynny udział w rewitalizacji poprzemysłowej Woli, zmieniając ją w nowoczesną i prawdziwie śródmiejską dzielnicę. Realizacja inwestycji Wola Libre zakończy się w połowie tego roku. Obecnie sprzedano w niej łącznie już 80% z 275 dostępnych mieszkań.

 

Kolejną, równie dobrze sprzedającą się inwestycją, są prestiżowe Bulwary Książęce, które powstają przy ul. Księcia Witolda 11 we Wrocławiu. W I etapie tego wyjątkowego projektu w mijającym roku sprzedano 72 mieszkania, a łączna sprzedaż lokali przekroczyła 85%.Nic w tym dziwnego, Bulwary Książęce wyróżnia unikalna lokalizacja pomiędzy dwoma ramionami Odry oraz bezpośrednie sąsiedztwo Starego Miasta. Podwyższony standard inwestycji oraz pieszy, nadbrzeżny pasaż, który powstanie w ramach inwestycji, sprawiają, że już dziś jest to jeden z najbardziej pożądanych adresów we Wrocławiu. W 2018 roku BPI Real Estate Poland planuje uruchomić sprzedaż mieszkań w ramach II etapu inwestycji.

 

Mijający rok to również czas zakończenia największej jak dotąd inwestycji BPI Real Estate Poland w naszym kraju. We wrześniu br. przy ul. Obrońców Wybrzeża na gdańskim Przymorzu belgijski deweloper ukończył kompleks Cztery Oceany. W 2017 roku sprzedano tu ostatnie 28 mieszkania z 708 wszystkich lokali wybudowanych i sprzedanych łącznie w inwestycji.

 

Działalność BPI Real Estate Poland jest doceniana przez rynek. W swoich często ambitnych i innowacyjnych projektach firma doczekała się już nawet naśladowców (jak chociażby kompleksowe oczyszczanie gruntu przed rozpoczęciem budowy budynków mieszkalnych), a poszczególne inwestycje wysoko plasują się zarówno w regionalnych jak i w ogólnopolskich konkursach. Wspomniane Bulwary Książęce zostały uznane za„ Najlepszą inwestycję w Polsce”oraz„Najlepszą inwestycję we Wrocławiu”, plasując się tym samym na I miejscu „Rankingu najlepszych inwestycji deweloperskich 2017 roku” portalu RynekPierwotny.pl. Wola Libre zdobyła zaś tytuł „Najlepszej inwestycji wWarszawie”.

 

–2017 rok należy do jednych z najlepszych w historii działalności naszej firmy w Polsce. Nowy Rok zapowiada się równie optymistycznie. Planowany start sprzedaży II etapu inwestycji we Wrocławiu oraz rozpoczęcie realizacji nowej inwestycji w Poznaniu to tylko niektóre z planowanych przez nas przedsięwzięć. Nowe logo i nazwa naszej firmy wraz z nowym mottem dobrze obrazuje kierunek tych planów: chcemy już nie tylko realizować projekty, które powstają w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska, ale i aktywnie kształtują przestrzeń w spółczesnych miast, często tworząc ich nową tożsamość – powiedział Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

 

Na koniec warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego roku BPI Real Estate Belgium z sukcesem przeprowadziło pierwszą w swojej historii emisję pięcioletnich obligacji o wartości 30 milionów euro. Obligacje zostały wprowadzone do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Brukseli – Euronext.