14 tys. nowych drzew na Pomorzu dzięki BPI Real Estate Poland!

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą – firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjęła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% […]

Z inicjatywy BPI Real Estate Poland, na terenie zniszczonej przez huragan puszczy w Nadleśnictwie Lipusz, belgijski deweloper wraz z Generalnym Wykonawcą – firmą CFE Polska, wspólnie posadzili 14 tysięcy drzew. Obydwie spółki wchodzą w skład międzynarodowej Grupy CFE, która w ramach swojej długofalowej strategii przyjęła zobowiązanie o obniżeniu emisji CO2, za co w aż 40% odpowiada sektor budownictwa i nieruchomości na całym świecie. Nowe drzewa zasadziło wczoraj kilkudziesięciu pracowników obu firm we współpracy z organizacją Dotelnieni.org. W efekcie ich działań powstanie nowy las.

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science, możemy ograniczyć skutki zmiany klimatu poprzez zasadzenie biliona drzew. Naukowcy wykazali, że akcja sadzenia drzew na tak wielką skalę pomoże w wychwytywaniu ogromnych ilości dwutlenku węgla. Ponadto obliczyli także, że w ciągu kilkudziesięciu lat zasadzone drzewa będą w stanie zaabsorbować z naszej atmosfery niemalże 750 miliardów ton zatrzymującego ciepło CO2. Liczba ta odpowiada ilości dwutlenku węgla wyemitowanego przez ludzkość w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Grupa CFE, do której należy BPI Real Estate Poland oraz CFE Polska, przyłączają się do tego wielkiego wyzwania dla ludzkości i sadzą drzewa w Polsce. Konkretnie na terenie województwa pomorskiego, z którym BPI wiąże swoje dalsze plany rozwoju w naszym kraju.

– Nadleśnictwo Lipusz jest przepięknym zakątkiem znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest też jednym z obszarów, który nawiedził huragan stulecia w 2019 roku. Dlatego cieszymy się, że z naszej inicjatywy, to wspaniałe miejsce w Polsce wzbogaci się o 14 000 nowych sadzonek, które w przyszłości zamienią się w las – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

– Trzy podstawowe cele naszej organizacji to: tworzenie nowych, zielonych przestrzeni, edukacja oraz udostępnianie przedstawicielom biznesu narzędzi umożliwiających angażowanie się w działania ekologiczne. Akcja sadzenia drzew przeprowadzona we współpracy z BPI Real Estate oraz CFE Polska to dla nas idealna okazja do zrealizowania wszystkich wymienionych celów. Cieszymy się, że możemy razem dotlenić Polskę, ucząc się przy tym i działając na rzecz społeczeństwa – podkreślił Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.